Майлс Бриджис отбеляза 24 точки, Хорнетс победиха Нетс със 110-99, за да прекъснат поредицата от 6 загуби
AP News | 2024-03-10 | 04:44:48

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Майлс Бриджис имаше 24 точки и 10 борби, Брандън Милър добави 23 точки и Шарлът Хорнетс направиха още един удар върху отслабналите надежди на Бруклин Нетс за плейофите с победа със 110-99 в събота вечер.

Ник Ричардс добави 15 точки и 11 борби, а Васа Мичич се включи с 12 точки и 10 асистенции за Хорнетс ( 16-48), който прекъсна поредица от шест загуби.

Кем Томас се завърна след отсъствие от шест мача поради контузия в глезена и вкара 31 точки, но Нетс (25-39) паднаха с 4 1/2 мача зад Атланта Хоукс за 10-то и последно място за игра в Източната конференция с третата им загуба в четири мача.

Томас, който беше решение във времето за игра, реши да го даде ход и вкара 17 точки през първата четвърт при стрелба 7 от 8, като същевременно помогна на Нетс да изградят преднина от 12 точки.

Но инерцията нямаше да продължи.

Шарлот щеше да се бори, за да поведе с 63-52 на полувремето зад Бриджис и Милър. Бруклин имаше няколко пробива в защита през второто полувреме, включително един, при който оставиха Бриджис широко отворен под коша за лесен удар с две ръце по пътя към изграждането на 12 точки предимство.

Мрежите намалиха двуцифрената преднина на Шарлът до шест след две минути игра, преди Милър да вкара гол при пробив високо над стъклото, за да спре прилива. След като Микал Бриджис пропусна пасиране от другата страна, Майлс Бриджис вкара при пасиране при пробив и нарисува фаул за игра за 3 точки, за да увеличи преднината на Шарлът до 11 и да осигури победата.

Заедно с Томас, резервният център на Нетс Дей’Рон Шарп също се завърна, след като пропусна два мача поради контузия на китката. Кам Джонсън отпадна с изкълчване на глезена.

Шарлът игра без шестима играчи поради контузия.

Мрежи: в Кливланд в неделя вечер.

Хорнетс: в Детройт в понеделник вечер.